Aktualności

Pielęgnacja domowa – niezwykle istotna w walce ze zmarszczkami

Używanie kosmetyków w zaciszu domowym jest nieodłącznym elementem pielęgnacji w salonie kosmetycznym. Kremy na dzień mogą nawilżać, natłuszczać, ujędrniać, rozjaśniać, matowić, działać przeciwzmarszczkowo, na naczynka czy przebarwienia.
 

Jaki kosmetyk wybrać? Czego szukać w kremach? 
Dobierając odpowiednią pielęgnację domową powinnyśmy zasięgnąć rady doświadczonej kosmetyczki.  W wielu gabinetach kosmetycznychmożna skorzystać z konsultacjikosmetyczki/kosmetologa, która oceni stan i rodzaj skóry. Profesjonalista powie co powinno znajdować się w preparatach, których używamy na co dzień a czego być nie powinno. 
 
Czym różnią się kremy kupowane w sklepach od tych tzw. „profesjonalnych” oprócz ceny? 
Podstawowa różnica to przede wszystkim stężenie składników aktywnych. W kremach dostępnych w zwykłych drogeriach stężenie jest dużo mniejsze, przez co działanie na skórę również jest ograniczone.  W kosmetykach profesjonalnych nie ma także tzw. zapychaczy „porów”. Dobry krem to podstawa, a jego rola róśnie wraz z wiekiem. Pamiętajmy, że krem który używamy do twarzy powinien być też używamy na szyje i dekolt. 
 
Nie zapominajmy również o kremach na okolice oczu i ust.Tam zmarszczki pojawiają się najszybciej. Niezwykle skuteczne i wygodne w użyciu są kremy pod oczy tzw. roll-on. Ich aplikacja przy jednoczesnym masowaniu metalowymi kuleczkami jest bardzo wygodna.
 
Podstawą a zarazem najważniejszą zasadą każdej dobrej pielęgnacji domowej jest starannie wykonany demakijaż twarzy i skóry wokół oczy.Powinnyśmy zadbać o to, aby dokładny demakijaż stał się codziennym nawykiem i nawet po całonocnej imprezie był priorytetem. Demakijaż powinnyśmy rozpoczynać od okolic oczu. Zmywamy cienie  z powiek i tusz z rzęs. Niedokładnie oczyszczone rzęsy mogą się kruszyć i łamać. Nasączony płatek kosmetyczny z delikatnym płynem demakijażu oczu przykładamy na kilkanaście sekund do powieki a następnie zmywamy. Przesuwamy płatek kosmetyczny z góry na dół, a następnie od zewnętrznego kącika do wewnętrznego. Po oczyszczeniu okolic oczu zmywamy makijaż z reszty twarzy nie zapominając o szyi. Do oczyszczenia twarzy możemy użyć żelu, mleczka, płynu, pianki, śmietanki wszystko zależy od naszych preferencji ale także o wspomnianych wyżej składnikach aktywnych. Na koniec nie zapomnijmy o toniku, jest on bardzo istotny, ponieważ usuwa resztki makijażu i przywraca pH naszej skórze. Tak przygotowana skóra jest gotowa na przyjęcie kremu. Nikt z Nas nie powinien używać mydła do mycia twarzy, powoduje ono podrażnienia uczucie ściągnięcia oraz zmienia odczyn skóry z kwaśnego na zasadowy.
 
O tym jakie składniki powinny znajdować się w kremach możecie dowiedzieć się na bezpłatnych konsultacjach w całej Polsce w gabinetach biorących udział w akcji zwalczamyzmarszczki.pl 
 
Zapraszam serdecznie na bezpłatną konsultację do naszego salonu:
 
Marilla Spa&Beauty
ul. Wojska Polskiego 31
+48 22 728 40 71, 
+48 724 655 045