Aktualności

Relacja z Kongresu Kosmetycznego w Kaliszu

W niedzielę, 22 marca Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu gościła uczestników Kongresu Kosmetycznego zorganizowanego przez firmę M'onduniq – producenta ekskluzywnej i innowacyjnej linii kosmetyków. Warto dodać, że impreza stanowiła swego rodzaju inaugurację uczelnianej auli oddanej po raz pierwszy do użytku po remoncie.

W Kongresie udział wzięli przedstawiciele salonów kosmetycznych z Wielkopolski, głównie z Kalisza, Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego. Wśród uczestników nie mogło oczywiście zabraknąć przyszłych kosmetologów, czyli studentek ostatniego roku PWSZ na kierunku kosmetologia.

Temat przewodni Kongresu stanowił zabieg Bioinfuzji tlenowej z wykorzystaniem koktajli Sekret Ślimaka. Pokazane były również koktajle: Siła Jadu Węża, Hialuron Duo, Smocza Krew i Aldavine Serum. Prelekcję dla blisko 80 uczestników spotkania poprowadził Łukasz Milczarek – współzałożyciel marki kosmetycznej M'onduniq, twórca ekskluzywnych linii kosmetycznych i zabiegowych, autor licznych publikacji branżowych oraz wykładowca międzynarodowych kongresów kosmetycznych. W swoim wykładzie zapoznał uczestników z korzyściami, jakie daje skórze innowacyjny zabieg Komórkowej Bioinfuzji Tlenowej OxyDermié. Pozwala on na transport w głąb skóry substancji aktywnych z wykorzystaniem czystego, naturalnie skoncentrowanego tlenu. Specjalna głowica pozwala na bezpieczne i – co najważniejsze – całkowicie bezbolesne zaopatrywanie komórek skóry w substancje odżywcze, dostarczając im przy tym niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania pierwiastka, jakim jest czysty tlen. Bioinfuzja tlenowa to zabieg nieinwazyjny, dzięki czemu może być stosowany u każdego klienta bez względu na wiek i kondycję skóry. Wspomniana metoda nie narusza powłok skóry, a przy tym wykazuje się niezwykłą skutecznością. Spektakularne efekty jej działania widoczne są już od pierwszego zabiegu. Skoncentrowane koktajle o natychmiastowym działaniu w połączeniu z aktywnym tlenem pozwalają uzyskać efekt głębokiego nawilżenia i dotlenienia skóry na poziomie komórkowym. Zmarszczki spłycają się, są mniej widoczne, skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna, a owal twarzy uniesiony. Wprowadzone do głębokich warstw skóry substancje odżywcze wpływają nie tylko na odwrócenie procesów starzenia, ale przede wszystkim pobudzają naturalne procesy regeneracji skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Podczas Kongresu nie mogło również zabraknąć części praktycznej. Pani Joanna Roszko, dyplomowana kosmetyczka z 18 letnim stażem, dietetyczka, wykładowca i prelegent licznych kongresów i konferencji kosmetycznych przeprowadziła pokaz zabiegu mezoterapiimikroigłowej. To zabieg wszystkim doskonale znany, warto jednak przypomnieć korzyści, jakie płyną dla skóry z jego zastosowania. To metoda biostymulacji skóry przy użyciu urządzenia zaopatrzonego w zespół mikroigiełek dokonujących mikronakłuć w skórze. Przez te delikatne i kontrolowane uszkodzenia naskórka w głąb skóry transportowane są składniki aktywne zawarte w skoncentrowanych koktajlach odżywczych. Mikrouszkodzenia stymulują również produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się świeża, jędrna i bardziej napięta. Spektakularne efekty mezoterapiimikroigłowej można obserwować, stosując ją nie tylko na twarz, szyję i dekolt. To zabieg pomocny nie tylko przy utracie gęstości skóry czy zmarszczkach. Jest on równie skuteczny w zwalczaniu cellulitu, rozstępów oraz leczeniu wypadania włosów. Prelegentka zwróciła również uwagę na konieczność przeprowadzenia rzetelnego i drobiazgowego wywiadu z pacjentem, który pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania mezoterapiimikroigłowej. Zabieg ten ze względu na swój charakter nie może być przeprowadzony u kobiet w ciąży czy u osób uczulonych na składniki aktywne preparatu.

W czasie trwania Kongresu została również poruszona kwestia Ochrony Danych Osobowych jako istotnego elementu prawidłowego funkcjonowania salonu SPA, gabinetu kosmetycznego ważna także dla innych przedstawicieli branży beauty, którzy posiadają dane swoich Klientek i Klientów. Odpowiednie przechowywanie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie danych pozwala na uniknięcie restrykcji ze strony GIODO (Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych). Nasi Prelegenci tłumaczyli jak chronić swoje zbiory i wykorzystać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dodatkowo prezentowana była platforma CRM QIWI – pozwalająca na wysyłkę SMS reklamowych, informacyjnych oraz marketingowych do Klientów i Kontrahentów.